Wordpress сайти на старих версіях PHP стануть вразливими в грудні 2018. Час оновити PHP!

Wordpress сайти на старих версіях PHP стануть вразливими в грудні 2018

З грудня 2018 року сайти на Wordpress, які використовують PHP 5.6 і 7.0 перестануть отримувати оновлення, що становить 57,1% від загального числа сайтів на Водпресс. Патчі для безпеки сайтів не будуть випускатися на вищезазначених версіях PHP.

Це може призвести до зменшення трафіку і погіршення пошукових позицій веб-сайтів WordPress, які все ще використовують ці старі версії PHP.

Що таке PHP?

PHP - це мова програмування, що дозволяє створювати сайти. Існують різні версії PHP, кожна з яких є покращеною версією попередньої. Зі створенням нових версій існує можливість оновлення для використання всіх переваг нової версії пхп.

Коли закінчаться оновлення безпеки?

Оновлення безпеки для PHP 5.6 закінчується 31 грудня 2018 року. Оновлення безпеки та виправлення для PHP 7.0 закінчуються 3 грудня 2018 року.


Скільки сайтів зіткнуться з проблемою безпеки?

Згідно з офіційною статистикою 57,1% всіх сайтів на WP використовують PHP.

wordpress-php

Чому закінчується підтримка?

Підтримка безпеки для кожної версії запланована на обмежену кількість років, поки вона не досягне того, що називається "кінець життєвого циклу" (End of Life (EOL)). Що означає відсутність поліпшень і оновлень для сайтів на Wordpress, які працюють зі старими версіями PHP, навіть в разі виявлення вразливостей? Згідно з офіційним сайтом PHP термін EOL означає:

"Реліз, який більше не підтримується. Користувачам, які все ще використовують дану версію, слід якомога швидше оновитися для уникнення вразливостей ".

Всім веб-сайтам  рекомендується встановити оновлення до останньої версії, так як підвищується ймовірність злому.


Що трапиться, якщо не вийде оновити PHP?

Всі веб-сайти, які не можуть оновитися до останньої версії PHP, будуть вразливими для злому після закінчення підтримки версій 5.6 та 7.0. А це означає, що в разі знаходження вразливостей CMS системи, ніхто не буде займатися усуненням дірок в безпеці версії PHP в стадії EOL. Також безліч плагінів Wordpress перестануть працювати.

Якщо у вас сайт написаний на Wordpress, то вам варто якомога швидше уточнити, яку версію PHP ви використовуєте і по можливості оновити її. Для цього зверніться в технічну підтримку свого хостинг-провайдера.


Як перевірити, яку версію PHP ви використовуєте?

Найбільш простий спосіб це увійти в панель керування хостингом і зайти в розділ пов'язаний з PHP. Також існує багато інструментів для перевірки версії пхп онлайн, але ми рекомендуємо перевіряти саме через панель  керування хостингом. На хостингу від ГіперХост використовуються дві популярні панелі керування Cpanel і ISPmanager, перевірити версію PHP можна у відповідному розділі як на скріншотах:

cpanel-php

cpanel-php

ispmanager-php

Безпосередньо в самому Вордпресі є плагіни, які можуть підказати вам, яку версію ви використовуєте. Наприклад, плагін WordPress phpinfo використовується для визначення версії PHP сайту. Після визначення версії PHP не забудьте видалити цей плагін.


Ну і найпростішим методом визначення версії PHP є звернення в нашу тех. підтримку, ми можемо точно сказати, яку версію ви використовуєте і допомогти з її оновленням.


Як оновитися з PHP 5.6 / 7.0 до останніх версій?

1.Зробіть резервну копію сайту.

Перш ніж вносити будь-які зміни варто зробити резервну копію. Резервну копію можна створити використовуючи плагін UpDraftPlus, самостійно через панель управління або написавши в нашу тех. підтримку.

2. Перевірте сумісність плагінів

Перевірте чи оновлені всі плагіни до останньої версії. Останнє оновлення плагіна має бути не більше року назад. Якщо плагін давно не оновлювався, зв'яжіться з автором плагіна або знайдіть інформацію про те, чи працює даний плагін з останньою версією PHP 7.2.

Якщо плагін несумісний з цією версією, то його слід замінити на схожий, який підтримує оновлення та сумісний з останньою версією пхп. Модулі, що не оновлюються, несуть серйозний ризик для безпеки.

3. Оновлення версії PHP

Зайдіть в панель  керування хостингом cPanel або ISPmanager, розділ PHP і змініть версію PHP для вашого сайту. Якщо не знаєте як це зробити, напишіть нам, ми завжди готові допомогти. Створіть тікет в розділі "Тікети", "Відкрити новий тікет" виберіть відділ технічної підтримки і вкажіть, яка версія PHP вам потрібна.


Зробіть безпеку частиною вашої SEO стратегії

Питання безпеки зазвичай не є частиною SEO, так як безпосередньо не впливає на ранжування. У той же час, якщо сайт зламають, то трафік на ваш сайт знизиться, що вплине на СЕО безпосередньо. Тому не варто чекати форс мажору, а додати ще один пункт перевірки у ваш СЕО лист - перевірка безпеки сайту.
Alla Alla
13
48
Сподобалась стаття? Оціни.
Рейтинг: 9.65 із 10
Дякую. Ваш голос враховано.
Оцінок: 6